ביובית בעכו ובנהריה

מערכת הביוב בעכו ובנהריה, ובכל מקום, היא מערכת מורכבת וחכמה אשר נועדה לנקז את השפכים העירוניים והביתיים אל מכון לטיהור שפכים, כמו בכל מערכת חכמה, גם במערכת הביוב מתרחשות לעתים תקלות העלולות להוות סכנה בריאותית לתושבים הסמוכים למערכת ולפגיעה באיכות החיים. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי התקלות הנפוצות ביותר במערכת הביוב הן סתימות בצנרת. כדי לשחרר את הצנרת מהסתימה ולאפשר לה לתפקד ביעילות ובהצלחה, משתמשים בביובית.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

 

 ביובית בעכו ובנהריה – איך מצליחה הביובית לפתוח סתימות בצנרת?

הביובית היא משאית מסיבית שעליה מורכבת משאבה חזקה, מכל לאגירת מים וצינורות בגדלים שונים. רוב האינסטלטורים המצוידים בביובית מצוידים גם במערכות צילום אופטיות שאותן מחדירים אל תוך צנרת הביוב ובעזרתן אפשר לאתר את המיקום המדויק של הסתימה.

לאחר שמקום הסתימה אותר והוגדר במדויק, נכנסת הביובית לפעולה. באמצעות הצינור מזרימים אל הצנרת מים בלחץ גבוה, המים מפוררים את הסתימה ומאפשרים את מעבר המים.

כאשר יש גורמים שונים החוסמים את מעבר מי השופכין בצנרת כמו שורשי עצים, פסולת בנייה ובטון וגושי שומן קשיחים, לחץ המים יפורר את הגורמים לסתימה. בשלב הבא ישאב האינסטלטור את תכולת הצנרת, יחד עם הגורמים המוצקים, בעזרת המשאבה ויאסוף אותם  במכל שעל המשאית. לאחר סיום הפעולה, המשאית תוביל את הפסולת שבמכל אל מקום איסוף מורשה.

הביובית יעילה גם בניקוי קווי הביוב ובתחזוקה שוטפת של צנרת הביוב. כדי למנוע הידבקות של חומרים על דפנות הצנרת, כדי למנוע ריחות עזים ובלתי נעימים וכדי למנוע סתימות חשוב לבצע שטיפה קבועה של הצנרת באמצעות הביובית.

הביובית מעניקה לנו שירותים נוספים כמו וניקוז בורות ספיגה. במוסדות שבהם יש הזרמה גדולה של מי שופכין כמו בתי חולים, בתי מלון ועוד, החוק מחייב לבנות בור ספיגה. את בור הספיגה מרוקנים מהפסולת המצטברת בו באמצעות הביובית.

 איך אפשר למנוע סתימות בצנרת?

סתימות בצנרת נוצרות מסיבות רבות, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא זריקה של חומרים בלתי מתכלים אל תוך האסלה. מגבונים, טיטולים, מקלונים לניקוי אוזניים, תחבושות היגייניות וטמפונים הם חומרים אשר בניגוד לנייר טואלט הם לא מתכלים וגורמים לסתימה בצנרת. אם תניחו פח בשירותים ותזרקו לשם את כל החומרים הבלתי מתכלים, תצליחו למנוע סתימות רבות בצנרת.

במהלך הבישול והניקיונות מצטברים שאריות שומן על כלי המטבח. אל תשפכו אותם אל הכיורים. אם תשפכו אותם אל הכיור, הם יגיעו אל צנרת הביוב, יתקשו ויצרו גושים שיקשו על זרימת המים ולעתים אף יסתמו את הצנרת. הקפידו לנקות את הכלים השומניים בעזרת נייר מגבת שיספוג את רוב השומנים ואת הנייר זרקו אל הפח.

כאשר אתם חופפים ראש או מסתרקים הקפידו לשים רשתות על פתחי הניקוז ולנקות אותם מהשערות שנושרות. אם לא תנקו את השערות, הם ירדו במורד פתח הניקוז, יעברו אל הצנרת, יסתמו את מעבר המים ויצרו סתימה גדולה.