הגברת לחץ מים

לחץ מים נמוך בבית מקשה על ביצוע פעולות רבות, שטיפת כלים, שטיפת מרצפות, מקלחות ועוד. לעתים באמצעות תיקון של תקלה קטנה או בהוספת משאבה להגברת הלחץ אפשר לפתור את הבעיה ולשפר את איכות החיים בבית.

לחץ מים – שבעה דברים שחשוב לדעת!

בעיות בלחץ מים עלולות להיגרם ממספר סיבות. מחסימה בברז המים, מסתימה בצנרת, מנזילת מים בצנרת ובקומות עליונות זה עלול להיגרם פשוט מהגובה. במגדלים החדשים מקפידים לבנות מאגרי מים האמורים להרים את לחץ המים לקומות הגבוהות, אך בדירות ישנות דיירי הקומות העליונות סובלים לעתים קרובות מלחץ מים נמוך בצנרת.

אינסטלטור מקצועי יבדוק את כל הסיבות הגורמות ללחץ המים. אם הבעיה היא מקומית ולחץ המים נמוך רק בברז אחד, הוא יפתח את הברז, ינקה את החסימה או האבנית שהצטברה והבעיה תיפתר, אם הבעיה היא בסתימה או בנזילה בצנרת, הוא יאתר את מקור התקלה, יטפל בה והמים ישובו לזרום בזרם חזק ותקין.

 כאשר הסיבה ללחץ המים הנמוך אינו באחת מהסיבות האלו, הדרך הטובה ביותר להבטיח לחץ מים גבוה היא באמצעות מערכת להגברת לחץ מים. מערכת להגברת לחץ מים היא מערכת חד פאזית המופעלת על ידי בקר אלקטרוני ומבטיחה לחץ מים קבוע ללא תלות בכמות המים הנצרכת.

יש מערכות שונות להגברת לחץ המים, בגדלים שונים ומסוגים שונים. בחירת המערכת צריכה להתאים לתשתית הצנרת בבניין. ככל שהמבנה גדול יותר, כך תידרש משאבה גדולה יותר המסוגלת להעביר יותר מים למרחקים גדולים יותר. במקומות שבהם צנרת המים ישנה חשוב להקפיד שהמערכת לא תהיה חזקה מדי כדי לא לגרום נזק למערכת האינסטלציה הישנה.

במקומות שבהם לחץ המים הנמוך תלוי באספקת המים המגיעה ממערכת המים של הרשות המקומית אפשר לחבר מערכת להגברת לחץ המים היישר אל קו צריכת המים. חשוב להתאים את המערכת אל הגובה שאליו מורמים המים, ורצוי לרכוש משאבה המופעלת על ידי ווסתי לחץ כדי שלא ייוצר מצב של לחץ מים חזק מדי העלול לגרום לנזקים לצנרת המים. 

כאשר כל דיירי הקומה סובלים מלחץ מים נמוך, כדאי להתאגד יחד ולרכוש משאבה משותפת, אם הבעיה היא רק  באחת הדירות, יוכלו הדיירים בדירה לרכוש משאבה ביתית.  
התקנת מערכת להגברת לחץ מים מחייבת ידע וניסיון. בחברת "ביובית הקריה" מתמחים בהתקנה של מערכות להגברת לחץ מים. אנו נדע להמליץ על המערכת המתאימה בהתאם למאפייני המבנה הייחודים.
 סובלים מלחץ מים נמוך? אנו מגיעים לחיפה, לקריות, לעכו, לכרמיאל, לנהריה, לקריית טבעון, לזכרון יעקב, למעלות, לבנימינה ולשלומי.
צרו קשר, נשמח לעזור, לייעץ ולענות תשובה על כל שאלה.