ניקוי צנרת ביוב

ניקוי צנרת הביוב היא פעולה המיועדת לתחזוקת מערכת הביוב, למניעת ריחות רעים ופגיעה באיכות הסביבה ובמקרה הצורך גם לפתיחה של סתימות בצנרת הביוב.

ניקוי הצנרת מתבצע באמצעות הזרמת מים בלחץ גבוה באמצעות הביובית. הביובית היא משאית גדולה שעליה מותקנת משאבה רבת עוצמה ולצדה מכל אגירה וצינורות בגדלים שונים. את המים הנמצאים במכל שעל המשאית מזרימים בלחץ גבוה, המים שוטפים היטב את הצנרת ומנקים את כל הגורמים המוצקים והשומנים שנדבקו לדפנות הצנרת במשך השנים.

ניקוי צנרת ביוב –  מי צריך את זה?

מערכת הביוב נועדה להזרים את מי השופכין מהבתים, ממוסדות ציבור, ממפעלים, מבתי עסקים ועוד אל מכון לטיהור שופכין. יחד עם המים מוזרמים אל הצנרת גם חומרים מוצקים ושומניים הנדבקים בדפנות הצינור, מצרים את המעבר ואת זרימת מי השופכין, גורמים לסתימה ולעתים רבות מפיצים ריחות צחנה הפוגעים בבריאות התושבים ובאיכות הסביבה. ניקוי הצנרת תמנע סתימות במערכת, תנטרל את הריחות הבלתי נעימים ותשמור על תפקוד יעיל של המערכת למשך שנים רבות.

ניקוי הצנרת יעיל גם במלחמה נגד שורשי העצים החודרים אל תוך הצנרת, גורמים לסדקים בצינורות ולסתימות. שורשי העצים מחפשים מזון ומוצאים אותו במי הביוב, הם מנצלים כל סדק וכל פרצה קטנה בצינורות, חודרים אל הצנרת, גורמים לפיצוצים בצינורות, לסתימות ובמקרים חמורים גם להרס של כל מערכת הביוב. ניקוי קבוע של הצנרת במים בלחץ גבוה יהרוס את שורשי העצים עוד בתחילת הדרך, ימנע את ההשתרשות שלהם בצנרת ויחסוך טיפולים מורכבים ויקרים.

הרשויות המקומיות נוהגות לשטוף את צנרת הביוב בעונת הסתיו, לפני בוא הגשמים או מיד לאחר הגשמים הראשונים. בעונת הקיץ חודרים אל צנרת הביוב הרבה חול ואבק ובעונת הסתיו העלים הנושרים בשלכת מוצאים גם הם את דרכם אל תוך צנרת הביוב. שטיפת  הצנרת  תמנע סתימות ותאפשר זרימה תקינה ומהירה של מי השופכין בדרכם אל מכון הטיהור.

ניקוי צנרת הביוב – ניקוי של שומנים בביוב

יחד עם  המים שבהם אנו שוטפים את הכלים במטבח זורמים אל הצנרת שמנים רבים שחלקם מצטברים על דפנות הצנרת. זה יכול להיות תהליך מהר או איטי, אך בסיום התהליך השומנים שיצטברו בצנרת ייצרו בלוק של שומן קשיח בתוך הצנרת, יגרמו לריחות בלתי נעימים במטבח וסתימות בצנרת.

את ניקוי השומנים בצנרת מבצעים באמצעות שטיפת הצנרת במים בלחץ גבוה. באמצעות הביובית מחדירים לצנרת צינור ארוך אשר מפרק את השומנים, מנקה את דפנות הצנרת, פותח את המעברים, מאפשר זרימה מהירה של מי השופכין ומונע סתימות.

 לסיכום, שימוש עקבי ורצוף במערכת הביוב לאורך שנים רבות עלול לגרום לסתימות במערכת. ניקוי קבוע של צנרת הביוב מסייע הן בשמירה על צנרת תקינה ומתפקדת והן על בריאות הדיירים. ניקוי צנרת הביוב תאפשר לכם לשמור על איכות חיים גבוהה, תמנע תקלות ותחסוך לכם הוצאות גבוהות בתיקון התקלות.